O diecie B.A.R.F.

Tylko dobrze odżywiony organizm może być silny i piękny!

B.A.R.F. „Biologically Appropriate Raw Food” w tłumaczeniu na język polski oznacza: „Biologicznie odpowiednie surowe jedzenie”. Jest to model diety nawiązujący do naturalnego sposobu odżywiania dziko żyjących przodków psów i kotów domowych. Na menu składają się w 80-100% surowe, nieprzetworzone produkty pochodzenia zwierzęcego ( mięso, podroby, kości, tłuszcz i jaja) z dodatkiem niewielkiej ilości składników pochodzenia roślinnego takich jak : owoce, warzywa, zioła czy suplementy. Te ostatnie mają na celu uzupełnienie diety w związki, które są niedoborowe ze względu na przemysłowy chów zwierząt oraz niemożność zapewnienia w diecie wszystkich elementów ciała ofiary.

Dieta B.A.R.F. wyklucza: zboża, produkty zbożowe, produkty z wysoką zawartością skrobi jak np. ziemniaki, a także tłuszcze roślinne, rośliny strączkowe czy kapustne. Choć taki model żywienia na początku wydaje się trudny, skomplikowany, czaso- i pracochłonny, a
także kosztowny, tak naprawdę jest bardzo prosty, intuicyjny, nie wymaga ani poświęcania dużej ilości czasu ani specjalnej organizacji życia!

Jeśli interesuje Cię świadome żywienie swojego psa, pozostań ze mną, aby zgłębić tajniki zdrowej diety idealnie dopasowanej do jego potrzeb.
Wszystkie podstawy znajdziesz także w książce „W zgodzie z naturą”.